• O mnie

zaborowski_205947-Edit-kopia.jpg


PSYCHODIETETYK, DIETETYK  

mgr Roksana Wojciechowska 


 
Dietetyk i pasjonatka naukowego podejścia, której ciągle mało nauki. Dlatego wciąż podejmuje kolejne kroki do poszerzania swoich kwalifikacji. Absolwentka Politechniki Opolskiej na wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. W swojej pracy magisterskiej szczegółowo zbadała wpływ diety na rozwój miażdżycy w organizmie. Absolwentka dietetyki w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia w Centrum Kształcenia w Katowicach. Absolwentka WSB na kierunku Psychodietetyka.Uczestniczka wielu kursów i szkoleń na terenie Polski, między innymi z zakresu dietetyki, dietetyki sportowej oraz dietoterapii u najlepszych trenerów i dietetyków w kraju. 
 
Na codzień zajmuje się pacjentami, prowadząc wizyty stacjonarne w województwie opolskim (Wrocław, Tychy, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice Głogówek, Ujazd, Łany, Zakrzów) mobilne i on-line. W pracy dietetyka specjalizuje się schorzeniami związanymi z gospodarką hormonalną, cukrową oraz otyłością. Aktualnie oprócz osób wymagających konsultacji dietetycznych ma pod skrzydłami na stałe grupy pacjentów geriatrycznych z placówek pobytowych. Jej aktualna praca skupia się nie tylko na tematyce wpływu diety na zdrowie człowieka, ale również na kwestiach dotyczących higieny snu, higieny jedzenia, wpływu niebieskiego światła czy tworzyw sztucznych na rozwój chorób w organizmie. Podchodzi holistycznie do zdrowia swoich pacjentów. 
 
Aktualnie podejmuje ciekawe współprace w tematyce zdrowia. Uczestniczy w wielu targach o tematyce zdrowotnej, prowadzi szkolenia uświadamiające z zakresu odżywiania. Ponadto stale bierze udział w szkoleniach i konferencjach, aby poszerzać swoją wiedzę.